לעצור, לנשום ולצאת לדרך

קורס ייחודי לאנשי הוראה, חינוך, צוות מנהל ושכבות בוגרות בבתי הספר.

בהנחיית ימית סטפנסקי

מאסטר NLP, בוגרת לימודי Mindfulness, תודעת ה-Zen וקבלה ומחברת השיטה "לעצור, לנשום ולצאת לדרך".

אם נרשה לעצמנו באמת להיזכר איך זה היה כשהיינו בגילם, נוכל גם לדעת מה הם עוברים וגם לתת לעצמנו את ההזדמנות לגדול מחדש.

כבר שנים שאנחנו מתאמנים בלהיות מישהו אחר ממה שאנחנו באמת, מישהו שמילדות למדנו לחשוב שהאחרים רוצים שנהיה.. להיות מוצלחים, להיות בסדר עם כולם, להיות טובים תמיד – זה המסע של כולנו.. וככל שהתמדנו באימון הזה, ככל שתרגלנו את מה שלא שייך לנו, כך התרחקנו ושכחנו את כל מה שאנחנו כן – חופשיים, יצירתיים, נועזים, מנהיגים – כל אותם הדברים שההיעדרות שלהם בחיינו גורמת לנו להרגיש שהכל "ליד" ולשבת בהמתנה שמשהו יקרה במקום לככב בתסריט של חיינו.

"הוא כל הזמן מפריע לי בשיעורים! הוא לא סופר אותי ומזלזל בי!", "היא מגלגלת עיניים כשאני מדברת, היא באה ללמד אותי ולא ללמוד", "אני אף פעם לא מספיק את החומר בגללם".. 

אנחנו חושבים שאנחנו חווים מציאות, אנחנו כועסים, מחפשים פתרונות מהירים כמו להעביר מקום, להוציא מהכתה, כותבים הערה ב"סמארט-סקול" – אולי ההורים יעשו משהו.. אבל מעבר להתשה עצמית ושחיקה כל אלה לא באמת מובילים לשום מקום. 

ועוד יום עובר, ועוד אחד ועוד.. והמקצוע שבחרנו פעם  כדי לשנות ולהשפיע, הופך בעיקר למחולל של עייפות ושחיקה. 

העניין הוא שבמקום אחד טעינו – בהתחלה. אנחנו חושבים שאנחנו חווים את המציאות כפי שהיא – אבל למעשה אנחנו חווים אותה כמו שאנחנו. מורה אחד יכול לחשוב שהתלמיד מפריע כי הוא מזלזל בו ומורה אחרת מול אותו התלמיד בדיוק תצליח להבין שהעמוד לא מאפשר לו לראות את הלוח. אחד יצא כועס הביתה והשנייה תזיז מעט את השולחן, תצליח להעביר שיעור מקסים ותלך שלמה הביתה. הבהירות מגיעה ממקום אחד בלבד – ניקוי המשקפיים שאיתם אנחנו חווים את העולם. יש כלים מופלאים ופשוטים ללמוד את זה ועד שלא נעשה את זה – תמיד נברח להאשמה חיצונית ובעצם נמשיך לעמוד באותו מקום צר ולוחץ.

זה לא הפייסבוק או הטיקטוק שמפרידים בינינו. זה היעדר כלים של ניקיון נקודת המבט שלנו, כלים להיות בכאן ועכשיו, להגיע "לא יודעים", להיות נוכחים באמת. וכשמחזיקים בכל הכלים האלו,  מעבר לערוץ חדש של תקשורת מקרבת וכנה עם הצעירים שמולנו, אנחנו סופסוף מגיעים לתקשורת אותנטית עם עצמנו וזה ורק זה – נקרא חופש אמיתי.

"לעצור, לנשום ולצאת לדרך" – שיטה בת שלושה שלבים שנכתבה על ידי ימית סטפנסקי , בעלת 16 שנות ניסיון בהוראת פסיכומטרי, מעקב ופיתוח אישי של תלמידים כמורה לפסיכומטרי בבית הספר "יואל גבע", בעלת מאסטר ב- Nlp, בוגרת לימודי תודעת הזן, מיינדפולנס וקבלה ואמא לארבעה ילדים. 

הגיע הזמן שנפסיק להתפעל מהשמש ולהרגיש מאושרים כשהיא מחממת אותנו. הגיע הזמן להבין שאנחנו בעצמנו השמש ולהאיר את הדרך הזו גם לכל האחרים.

אתם מוזמנים למסע אדיר פנימה והחוצה שיעניק לכם בהירות, שקט פנימי מול כל סערה חיצונית והכי חשוב – חיבור למשמעות האותנטית שלכם. 

בואו ללמוד ולתרגל כלים שילוו אתכם הרבה מעבר לשעות בית הספר, שישפרו את כל מערכות היחסים שלכם החל מזו שלכם עם עצמכם – בה הכל מתחיל, שיחזירו לכם את החיוך לפנים ושיאפשרו לכם לקום כל בוקר כי יש לכם בשביל מה ולא רק כי התעוררתם.

סילבוס הקורס "לעצור, לנשום, לצאת לדרך"

מסע ב-3 שלבים

לעצור

אף אחת מאיתנו לא נולדה "פרפקציוניסטית", אף אחד מאיתנו לא נולד "לא מספיק טוב, יפה או חכם".. כשמנקים את הפילטר דרכו אנחנו חווים את חיינו, המציאות מתחילה להשתנות לנו מול העיניים.
בחלק הראשון בקורס נלמד איך לזהות ולאזן את כל האמונות והסיפורים שאימצנו על עצמנו מילדות, איך לעצור את האוטומטים של אותן אמונות ולהיות נטועים במה שקורה כאן ועכשיו. אתם היחידים שקובעים את המציאות שאתם חווים והגיע הזמן שנתחיל לבחור אותה נכון.

המסע של כולנו

המציאות שלי

הסיפורים שלנו

כאן ועכשיו

האני הישן

מפריעים לאוטומטים

מהי מדיטציה

תרגול

עולם פנימי מוקרן לעולם חיצוני

מראה, מראה שעל הקיר

ריקות

מפנצ'רים סיפורים

לומדים את האפור

מי אני לא?

לדעת לא לדעת

לנשום

עכשיו כשהיומיום שלכם בהיר ושקט יותר, הגיע הזמן לצלול לעומק ולנקות גם את העבר.
זיכרונות שקודדתם כ"כשלונות", שמשמרים בתוכם אשמה וחרטה, משפיעים על ההחלטות שלכם בהווה - גם אם באופן לא מודע, והגיע הזמן לנקות גם אותם.
בשלב המרגש הזה נצא ביחד למסע בזמן ונלמד איך להסתכל על מסע חיינו בצורה שונה לחלוטין. ליצור אפשר מכל סוג של רגש, לא רק מכאב ומותר לנו להשתחרר מהאחיזה בו. רק כשנשחרר את האחיזה שלנו באירועי העבר ונסכים להביט מתחת לכל אותן קליפות ישנות, נוכל סופסוף להתמזג עם כל הכוחות שלמדנו בדיוק במקומות האלו ושדרושים לנו כדי שנהיה כל מה שנועדנו להיות.

הבוץ שבתחתית הכוס

זווית אחרת סיפור אחר

האחר

מקלפים את הקליפות

ואהבת לרעך כמוך

הצד השני של הקרחון

חוזרים בזמן

סליחה

השינוי

מה אני כן?

נזכרים ב"למה?"

לצאת לדרך

בשלב האחרון של המסע שלנו, כל כך ברור לנו - מה אנחנו לא, שהגיע הזמן לראות את כל מה שאנחנו כן.
בחלקו האחרון של הקורס, נצא ביחד למסע מרגש להיזכרות במהות שלנו, אותו אור אדיר שמסע חיינו הכשיר אותנו לשימוש נכון בו ורק כשזה קורה, אנחנו הופכים ממושפעים למשפיעים.
אנחנו כבר שם. מול הצעירים הכל-כך חשובים האלה. אנחנו יכולים לשמש להם דוגמה אישית ולהיות דמות ששינתה להם משהו שהם לא ישכחו כל חייהם, או עוד מורה שהם עברו בדרך - זה לפתח הרגש במקום להיות רגישים, זה להפוך ממושפעים למשפיענים ואז אפשר להבין למה כולם חושבים שזו העבודה החשובה בעולם.

מימוש הדרך

איך להיות הדבר שאני

אהבה שאינה תלויה בדבר

הנה אני

להוציא את האור

דרך שיש בה לב

מתלבטים? רוצים לוודא שהקורס הזה בשבילכם?  התקשרו לתיאום שיחה אישית כדי לשמוע, להכיר ולקבל תשובות לכל השאלות. 

מה אתם הולכים לקבל מהקורס הזה?

התשוקה חוזרת להיות מנת חלקנו, זה להתחיל לקום בבוקר כי יש לנו למה ולא רק כי התעוררנו.

נלמד להקשיב לגוף שלנו ולעבוד איתו. בכך נרוויח קול צלול אחד שיכול להנחות אותנו בקבלת החלטות בהירה ומדויקת ללא רעשי רקע גם מול עצמנו וגם מול הצוות והתלמידים.

חוסן פנימי - להיות יציבים כמו הר אל מול נסיבות חיצוניות חולפות ומשתנות. השקט הפנימי שלנו חוזר להיות בבעלותנו ורק לנו הבחירה אם ומתי לערער אותו.

מרחב של פתרונות יצירתיים יחליף את מרחב הבעיות - כשחווים את המציאות כפי שהיא, ניתן לראות בבהירות אינסוף דרכים לגשת מנקודה לנקודה. ההתבוננות הזו היא שמאפשרת לנו לבחור באופן פעיל את הדרך בה נרצה לבחור וכך הרצון האותנטי והמסר שברצוננו להעביר מקבל מקום טבעי.

ראייה נקייה של האחר - כשמפלס הדרמה יורד הרגשנות הופכת לרגישות. היכולת לראות את האחר ממפת עולמו תאפשר לנו לגשת אליו בדרך בה הוא מסוגל לקבל אותנו ולייצר שינוי והשפעה מייטיבים.

אהבה שאינה תלויה בדבר - היכולת לקבל את עצמנו על כל מה שיש בנו. זו ההרגשה הנעימה והמשמעותית ביותר שקיימת והיא הולכת לכוון מחדש את כל יכולת ההשפעה שלנו על אחרים - להאיר לא רק כדי לזרוח, להאיר כדי להראות את הדרך הזו גם לכל האחרים.

להיות כאן ועכשיו - זה הרגע שבו אנחנו מפסיקים לחיות את העבר בהווה ולחפש בהווה את מה שלא היה לנו בעבר. להיות ברגע, זה המשאב החשוב ביותר למיקוד, יעילות ולמיצוי הפוטנציאל שלנו בכל עשייה.

נרוויח זמן - כשהאחריות על המציאות שלנו חוזרת אלינו והיכולת לשנות את כל מה שבחוץ מתחילה משינוי שאנו מחוללים בתוכנו, הזמן שלנו יכול להיות מוקדש למרחבים חדשים כי האנרגיה שלנו מופנית למקומות הנכונים.

חיבור למהות שלנו. אנחנו לא סתם נמצאים במקום שבו אנחנו נמצאים והגיע הזמן שמלוא הפוטנציאל שלנו יקבל זכות מימוש.

איך ומתי זה קורה?

הקורס מתקיים בקבוצה ובכל שיעור נלמד, נתמקצע בכלים הפרקטיים ונתרגל אותם ביחד. 

השיעורים מלווים במצגות, שיח פתוח לשאלות, עבודה עם דוגמאות, תרגולים אישיים וקבוצתיים, מדיטציות מודרכות, תרגולים לבית והמון אסימונים שהולכים ליפול לכם עד למפגש הבא.   

במקביל ללימוד בקבוצה, לכל אחד ממשתתפי הקורס ערוץ אישי ופתוח מול המנחה, הכולל ליווי לאורך הדרך כדי לוודא שתמצו את הפוטנציאל האדיר של המסע שלכם אתנו.

בקורס שנים-עשר מפגשים שמתקיימים פעם בשבוע.

ההרשמה לקורס הקרוב בעיצומה

מספר המקומות מוגבל!!!

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לאנשי הוראה, צוותי חינוך, ניהול ומומלץ גם להורים ולתלמידי שכבה בוגרת (י"ב) במסגרת שיעורי הכנה לחיים ובהתאמה אישית למוסד החינוכי.

העקרון המנחה הוא שאנחנו לא יכולים לדרוש מהם שינויים שאנחנו בעצמנו לא מייצרים והחופש שלהם תלוי בחופש שאנחנו מאפשרים לעצמנו כשאנחנו עומדים מולם.

קצת עלי ועל השיטה - לעצור, לנשום ולצאת לדרך

ימית סטפנסקי, בת 41, נשואה לתומר ואמא של יער, ים, גפן וטבע.

מאסטרית NLP מבוסס Mindfulness, מרצה ומנחה תהליכים אישיים, בוגרת קורס תודעת הזן, לימודי קבלה, Mindfulness ו-Mindfulness לילדים ועוד.. עם התמחות בת 16 שנים בתחום הלוגיקה, ההוראה והפיתוח האישי כמורה לפסיכומטרי ב"יואל גבע".

אבל בעיקר? מחכה לפגוש אותך ולצאת ביחד למסע משנה חיים

מאז שאני זוכרת את עצמי חיפשתי חיים של "יותר" אז עשיתי ולמדתי ולימדתי עוד ועוד תחומים, כמו פלירטוט עם אינספור תחומים בתקווה שאחד מהם ישמיע לי את צליל הגונג המיוחל ויסמן לי שהגעתי ליעד. רק אחרי שכמעט ויתרתי, רק אחרי שהתסכול והריקנות מילאו את ריאותיי, התחלתי את המסע שלי פנימה דרך לימודי תודעה והתפתחות ושם לראשונה הבנתי – התשובות תמיד היו אצלי, וכשחיפשתי אותן בחוץ, חיפשתי במקום הלא נכון.

כדי להבין מה ה"יותר" של כל אחד מאתנו, אנחנו צריכים קודם כל להבין – מי אנחנו באמת, לא מה סיפרנו לעצמנו שאנחנו ובטח לא מה אחרים אומרים שאנחנו – אלא מי אנחנו באמת מתחת לכל השכבות האלו. רק כשנלמד לרוקן את הכוס ולנקות מעצמנו את כל אותם סיפורים ישנים – ייווצר מרחב נשימה חי למי שאנחנו באמת, ומשם בתהליך טבעי והרמוני, התשובות לשאלות הכי גדולות שתמיד שאלנו, יגיעו אלינו מעצמן כאילו חיכו שנהיה סופסוף מי שאנחנו ואז נוכל להבחין בהן.

דרך המפגש של המסע האישי שלי, עם העולמות והכלים שלמדתי (NLP , Zen , Mindfulness, קבלה, טיפול במים קרים ועוד)  – נולדה השיטה "לעצור, לנשום ולצאת לדרך" – המכנה המשותף של כל הגישות – שמייצר לנו את המסע השלם בן שלושת השלבים אל מי שאנחנו באמת והרגע שבו התחלתי ללמד את המסע הזה, היה הרגע שבו כל החלקים שבי הפכו לאחד – 16 שנות הוראת פסיכומטרי הפכו להכשרה הטובה ביותר שיכולתי לבקש אל המקום הזה – הניסיון בלימוד והובלת קבוצות, היכולת להסביר רעיונות מורכבים בפשטות, לחבר רוח ולוגיקה ביחד, תיאוריה ופרקטיקה, להיות כל מה שאני במקום אחד. 

מאז יש לי למה לקום כל בוקר. הפסקתי לקום בבוקר רק כי התעוררתי ואני רוצה את זה גם בשבילכם. 

חשוב לך לספר לי משהו לפני ההרשמה?

לשיחה עם ימית

שאלות ותשובות

העבודה בקבוצה מייצרת לנו המון הזדמנויות ללמידה משותפת ,התבוננות עצמית, חקירה ותרגול.

בקבוצה אנחנו זוכים לחוות כמה השוני בין הפרטים מתמסמס כשאנו מפתחים מרחב פנימי להכלה והקשבה במקום מרחב השיפוטי כלפי עצמנו וכלפי האחר.

כשלומדים כיצד לעבוד עם שיקופים חיצוניים נבין כיצד הקבוצה מציגה לנו קונפליקטים שקיימים בתוכנו והעבודה הפנימית עליהם הופכת את הקבוצה לחזקה יותר מעצם הרחבת נקודת ההתבוננות.

חוברת "הסיפור שלי" היא אוסף שאלות שתקבלו לפני שנתחיל את התהליך שלנו. מדובר בשאלות שמזמינות אותנו להתחיל לפתח מודעות וקשיבות פנימית עוד לפני שהקורס התחיל ומסייעת להגיע אליו פתוחים וממוקדים יותר לעבודה שנרצה לעשות.

עם כל כך הרבה דברים, אבל הבסיס הוא חיבור מחדש לכל מה שבאמת חשוב לנו. להיזכר במהות שלנו. לכל אחד מאיתנו מסר חשוב להעביר, כדי לעשות זאת, כדי להפוך ממושפעים למשפיעים, עלינו קודם כל להזכר מי הוא זה שכל-כך רוצה להעביר את המסר.

ימית סטפנסקי, מחברת השיטה לעצור, לנשום ולצאת לדרך, בעלת מאסטר ב- NLP מבוסס Mindfulness, בוגרת לימודי תודעת הזן, Mindfulness לילדים, טיפול במים קרים, קבלה ובעלת ניסיון של 16 שנים בהוראה כמורה לפסיכומטרי בבית הספר יואל-גבע.

השיתופים באופן כללי חשובים בתהליך שלנו, הנטייה היא להביא למפגשים מקרים שחווינו במהלך השבוע בבתי הספר ולהתבונן בהם דרך הכלים שלמדנו.

עם זאת אין ספק שהתהליך מייצר חיבורים גם למרחבים אישיים ועמוקים ששייכים לנו. זהו חלק טבעי מהתהליך והבחירה אם לשתף בין אם את הקבוצה או בין אם רק המנחה באופן אישי היא שלך ורק שלך. העבודה שלך תיעשה עם או בלי שתשתפי. 

בוודאי! יש הרבה א.נשים שכבר חוו את הקורס שלנו ושישמחו לספר על החוויה האישית שלהם אצלנו. צרו איתנו קשר ונשלח לכם פרטי התקשרות לבוגרים שלנו שישמחו לתת לכם לטעום גם מנקודת מבטם האישית את המסע האדיר הזה.

המטרה שלנו משותפת וכדי לקבל מהתהליך שלנו את מה שאנחנו רוצים שתיקחו, עליכם לרצות להיות בו, כך שלעולם לא נרצה להכריח מישהו שהתחיל את התהליך להמשיך בו, אם ירגיש כי זה אינו מקומו.

ניתן לעזוב את הקורס בכל שלב ובתקנון הקורס תוכלו לקרוא על כך יותר.

בקורס נלמד את כל הכלים שדרושים לנו למסע הזה ולכן אין צורך בידע מוקדם.

אוסיף שמהניסיון שלנו, גם אנשים שהגיעו עם ידע או רקע מוקדם, חוו את הדברים פעמים רבות כאילו שמעו אותם בפעם הראשונה.

תכנון משותף של פריסת מפגשים אופטימלים (סה"כ 45 שעות) - בשילוב כלים מעשיים מכל העולמות -NLP, Mindfulness, Zen ועוד.

לימוד קבוצתי במקביל לליווי אישי של המנחה לאורך הקורס.

נרשמת לקורס? העבודה מתחילה עכשיו בעזרת החוברת "הסיפור שלי".

מתלבטים? דברו עם הבוגרים שלנו או תאמו שיחת ייעוץ עם המנחה ללא עלות.

ספרו לחברים:

איזה כייף שבחרת להצטרף אלינו לכנס המבוא ב- ZOOM
"לעצור, לנשום ולצאת לדרך - המסע השלם"

עם הרשמתך, אנחנו שומרים לך מקום בכנס שיתקיים ב- 30.7, בשעה 20:30

מספר הקומות מוגבל ! ! !

אם אין באפשרותך להגיע – נשמח לקבל עדכון כדי לאפשר למישהו אחר להגיע

* לקראת הכנס תפתח קבוצת וואטסאפ ייעודית ושקטה (ללא אפשרות לתגובות) שם נוכל לתזכר אותך 
ולשלוח לך את הלינק לכנס ב-ZOOM.
 
מחכים כבר לפגוש אותך שם.
ימית סטפנסקי וצוות הקורס – "לעצור, לנשום ולצאת לדרך"